Skip to main content

لوله مسی یکی از پرکاربردترین لوله‌ها در صنایع مختلف می‌باشد. فلز مس قدرت انتقال گرما و سرمای بالایی را دارد و از نظر قدرت رسانایی بعد از طلا و نقره در رده‌ی سوم قرار گرفته است و به همین دلیل است که این لوله در سیستم‌های تهویه‌ی هوا و مبرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در این مقاله به توضیح و نکاتی در مورد خرید لوله مسی کولر گازی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

لوله مسی کولر گازی جریان مبرد را از یونیت خارجی به یونیت داخلی دستگاه انتقال می‌دهد. این لوله‌ها از انعطاف‌پذیری بسیار بالایی برخوردار هستند و گردش مبرد در داخل اجزای سیستم را به نحو احسن انجام می‌دهد. در ساختار اصلی این لوله‌ها از تجهیزات و مواد و متریال با کیفیت و عالی استفاده می‌شود. برای کارآمد بودن سیستم کولر گازی باید از اندازه‌گیری لوله مسی، اتصالات و نحوه‌ی نصب آن اطمینان حاصل کنید.

هنگام تولید لوله مسی، بخش داخلی لوله قبل از آب‌بندی در هر دو انتها تمیز و خشک می‌شود تا اطمینان بدست بیاید که همینطوری باقی می‌ماند. در زمان استفاده از این لوله‌ها باید مطمئن شوید که مبرد مورد استفاده‌ی شما با مس  واکنش نشان نمی‌دهد. مبرد آمونیاک با مس واکنش نشان می‌دهد، به همین دلیل نباید از آن استفاده کرد.

 

 لوله مسی کولر گازی

 

مزایای خرید لوله مسی کولر گازی و اسپلیت

  • کاهش کلی در هزینه‌ی سیستم
  • دارای ضریب انتقال حرارت بالا
  • ساخت و مونتاژ مقرون به صرفه‌ی لوله مسی
  • استفاده از مبرد کم و مناسب مبرد‌های جدید
  • اندازه کوچکتر، وزن کمتر و در نتیجه استفاده از مواد کمتر
  • جلوگیری از ورود گاز‌های مضر و سمی در محیط
  • مقاومت بالا در برابر پوسیدگی و خوردگی
  • استحکام در برابر ضربه زیاد و بالا

 

ویژگی های خرید لوله مسی کولر گازی

ابعاد

این لوله‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلف ۵ الی ۲۰ متری تولید و عرضه می‌شوند. کابل‌های مسی ۵ متری یونیت‌های داخلی و خارجی کولر‌های گازی را به یکدیگر متصل می‌کند.

 ضخامت

ضخامت کابل‌های مسی کولر گازی با توجه به نوع کاربری و نحوه‌ی استفاده‌ی آن متفاوت می‌باشد. معمولا از ضخامت‌های ۰.۹۰، ۰.۸۱، ۰.۰۶۵، ۰.۰۴۹ و ۰.۰۳۲ اینچ برای لوله‌های مسی استفاده می‌شود. در هنگام خرید لوله مسی کولر گازی توجه به ضخامت آن دارای اهمیت بالایی است زیرا انتخاب و خرید لوله‌هایی با ضخامت کم در بازه‌ی زمانی کوتاهی دچار پوسیدگی و شکستگی می‌شود.

جنس

جنس مس استفاده شده در ساختار این لوله‌ها باید در مقابل فرسایش، خوردگی و پوسیدگی نوسانات جوی و دمایی استقامت بالایی داشته باشد.

عایق

برای جلوگیری از اتلاف انرژی، آسیب دیدن و خرابی لوله‌های مسی، در سطح آن‌ها از عایق‌های با کیفیت و مناسب استفاده شده است.

انعطاف پذیری

انعطاف پذیری بالا، احتمال شکستگی لوله مسی را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. معمولا برای خم کردن و انعطاف پذیری این لوله‌ها از فنر پنوماتیک استفاده می‌شود.

سایز

لوله مسی کولر گازی ۹۰۰۰: لوله مسی رفت این نوع سایز ۱.۴ اینچ و برگشت ۳.۸ است.

لوله مسی کولر گازی ۱۸۰۰۰: لوله مسی رفت این نوع سایز ۱.۴ اینچ و برگشت ۱.۲ است.

لوله مسی کولر گازی ۲۴۰۰۰: لوله مسی رفت این نوع سایز ۳.۸ اینچ و برگشت ۵.۸ است.

لوله مسی کولر گازی ۳۰۰۰۰: لوله مسی رفت این نوع سایز ۳.۸ اینچ و برگشت ۳.۴است.

 

 خرید لوله مسی کولر گازی و اسپلیت

 

انواع لوله مسی کولر گازی 

این لوله‌ها براساس نوع مصرف و کاربرد آن به چهار دسته تقسیم می‌شوند.

۱- شاخه‌ای

۲- مویی

۳- کویل

۴- کلاف

 

 خرید لوله مسی کولر گازی و اسپلیت

 

نکاتی در خرید لوله مسی کولر گازی

برای خرید لوله مسی کولر گازی به نکات زیر باید توجه کنید:

۱- ضخامت لوله

۲- قابلیت جوشکاری و تعمیر

۳- سایز لوله

۴- انعطاف پذیری بالا

۵- عایق مناسب

۶- قطر لوله

۷- قیمت خرید لوله گازی مسی

 

نحوه‌ی لوله کشی لوله مسی کولر گازی

ابتدا محل عبور لوله‌ها با اسپری رنگی خط کشی کرده و با استفاده از شیارزن برش دهید. در این مرحله دیوار را به اندازه لوله‌ها برش دهید تا خراب نشود. بعد از آن لوله‌ها عایق‌بندی کنید و به وسیله‌ی چسب برق به یکدیگر متصل کنید و کابل‌های  ۵ در ۱.۵ و کابل شیلد ۲ در ۱.۵ را کنار لوله‌ها فیکس کرده و همچنین برای محافظت از لوله‌ها و کابل‌ها، بر روی آن‌ها نوار پرایمر بپیچید.

در آخر برای نصب کولر گازی در جایی که کندانسور قرار می‌گیرد، لوله‌ها را گرد کنید و به اندازه‌ی نصب و جایگزاری کولر گازی فیکس کنید.

با توجه به توضیحاتی که در بالا داده شد، به راحتی می‌توانید براساس مدل کولر گازی خود، سیم مسی مناسب آن را انتخاب و خریداری کنید. برای خرید و فروش مطمئن و آسان و کسب قیمت لوله‌های مسی کولر گازی و اسپیلت می‌توانید از طریق شماره‌هایی که در زیر برای شما قرار دادیم در عمده بازار با ما در ارتباط باشد.