Skip to main content

 ما در این مقاله به توضیحاتی در مورد نحوه‌ی فروش و خرید بلوور فن کولر گازی و اسپلیت خواهیم پرداخت. برای اطلاعت بیشتر در مورد آن با ما همراه باشید.

خرید بلوور فن کولر گازی

بلوور فن معمولا در کولرهای بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد و جریان هوا را با فشار کم اما در حجم زیاد ایجاد می‌کند. وظیفه‌ی این قطعه اتصال به موتور فن کولر گازی و پرتاب کردن هوا به خارج از دستگاه می‌باشد. با توجه به طراحی داخلی شرکت سازنده و ساختاری که برای یونیت داخلی در نظر گرفته است، بلوور فن کولر گازی در ابعاد و سایزهای مختلف تولید و عرضه می‌شود. این قطعه مثل چرخ ماشین است که در صورت بالانس نبودن در هنگام چرخش موتور فن، شروع به لرزاندن پنل کولر گازی خواهد کرد.

 

خرید بلوور فن کولر گازی

 

نکاتی که در خرید بلوور فن کولر گازی باید به آن توجه کرد

  • طول
  • قطر
  • طرز اتصال به شفت موتور فن(کنار، داخل و یا خارج)

 

در زمان نصب بلوور فن ممکن است سایز آن در کولر گازی شما متفاوت باشد، قطعا جانمایی آن در یونیت داخلی دستگاه امکان پذیر نمی‌باشد و باعث برخورد به بدنه و اواپراتور شما می‌شود. برای استفاده بهینه از فضای داخلی کولر گازی، بلوور فن را از داخل به شفت موتور فن، برای تعویض راحت و آسان در کنار و بعضی اوقات در خارج شفت متصل می‌کنند.

 

بلوور فن کولر گازی

 

ابعاد بلوور فن کولر گازی

همانطور که در عکس‌ها می‌بینید، بلوور فن به شکل استوانه است. برای اندازه‌گیری هر استوانه دو آیتم مهم وجود دارد.

۱- طول بلوور فن      ۲- قطر بلوور فن

این پارامترها با متر یا خط‌کش قابل اندازه‌گیری و محاسبه هستند.

انواع بلوور فن براساس طول و قطر:

• طول 11 قطر 13
• طول 20 طول قطر 17.5
• ارتفاع 18 قطر 19
• طول 17.5 قطر 13.5
• طول 23 قطر 18
• طول 11 قطر 2.5
• طول 10.5 قطر 23
• طول 11 قطر 22.5
• طول 8.5 قطر 15.5

در کولرهای گازی با ظرفیت‌های ۹۰۰۰ و ۱۲۰۰۰ از یک مدل بلوور فن و در ظرفیت‌های ۱۸۰۰۰ و ۲۴۰۰۰ نیز به دلیل شباهت‌های ابعاد یونیت داخلی نیز از یک مدل بلوور فن استفاده می‌شود ولی در ظرفیت‌های ۳۰۰۰۰ و ۳۶۰۰۰ به دلیل تفاوت آن‌ها در یونیت داخلی از مدل‌های متفاوت در آن‌ها استفاده می‌کنند.

دلایل خرابی بلوور فن کولر گازی

در کل می‌توان گفت این قطعه به ندرت خراب می‌شود. ولی دلایلی برای خرابی آن وجود دارد که در ادامه به دو مورد آن‌ خواهیم پرداخت.

۱- خرابی یا شکستگی بخشی از بلوور فن: زمانی که بخشی از بلوور فن می‌شکند، از بالانس خارج شده و باعث لرزش کولر گازی و اسپلیت شما می‌شود.

۲- خرابی یا پوسیدگی لاستیک بلوور فن: پارگی لاستیک موجب لرزش در کولر گازی یا عدم چرخش بلوور در شفت می‌شود.

 

بلوور فن کولر گازی

 

نحوه‌ی تعویض بلوور فن کولر گازی

۱- در ابتدا باید قاب پنل به طور کامل باز شود. فقط در هنگام باز کردن باید به خار‌های پنل دقت کنید تا آسیبی به آن‌ها وارد نشود، زیرا در صورت شکستن خار‌ها کولر گازی شما صدا خواهد داد.

۲- تمامی پیچ‌های اواپراتور کولر گازی را باز کنید.

۳- بعد از بالا کشیدن اواپراتور به بلوور فن دسترسی خواهید داشت. فقط در بالا کشیدن اواپراتور دقت کنید که به آن آسیبی وارد نشود.

۴- در آخر پیچ شفت محل اتصال بلوور فن به موتور فن را شل کرده و سپس بلوور فن را بیرون کشیده و قطعه جدید را را جایگزین کنید.

 

تعویض این قطعه کاملا تخصصی و نیاز به دقت و مهارت دارد، زیرا امکان دارد در هنگام تعویض به قطعات دیگر یا هنگام جا زدن قطعه‌ی جدید آسیب به آن‌ها وارد شود. برای خرید و فروش مطمئن و آسان و کسب قیمت بلوور فن کولر گازی و اسپیلت می‌توانید از طریق شماره‌هایی که در زیر برای شما قرار دادیم در عمده بازار با ما در ارتباط باشد.