Skip to main content

ما در این مقاله قصد داریم به توضیحاتی در مورد معرفی و چگونگی خرید موتور فن کولر گازی و اسپلیت بپردازیم. با عمده بازار در این مقاله همراه باشید.

خرید موتور فن کولر گازی

موتور فن بخشی از سیستم کولر گازی است که از طریق تبدیل نیروی برقی که دستگاه دریافت می‌کند و تبدیل آن به نیروی مکانیکی، باعث به حرکت در آمدن فن اسپلیت می‌شود. این قطعه یکی از قطعات مهم در کولر گازی است که در صورت وجود مشکل در آن و یا خرابی قابل تعمیر نمی‌باشد و باید آن را تعویض کرده و اقدام به خرید موتور فن کولر گازی جدید کنید.

 

دسته‌بندی موتور فن کولر گازی

موتور فن کولر گازی به دو دسته تقسیم می‌شود:

۱- موتور فن یونیت خارجی: کولر‌های گازی از دو واحد خارجی و داخلی تشکیل شده‌اند که برای گردش هوا محیط نیاز به موتور فن دارند. از موتور فن در قسمت خارجی برای انتقال و دفع گرما از کندانسور استفاده می‌شود.

 

 موتور فن یونیت خارجی

 

۲- موتور فن یونیت داخلی: در این دسته، موتور فن‌ وظیفه‌ی انتقال سرمای حاصل از کویل سرمایی(اواپراتور) به محیط را دارد. به دلیل مدت زمان استفاده بالا و زیاد از موتور فن یونیت داخلی، بیشترین خرابی را به خود اختصاص می‌دهد.

 

انواع موتور فن کولر گازی

۱- موتور فن ac: اگر کولر گازی اینورتر باشد از این مدل موتور فن استفاده می‌شود.

۲- موتور فن dc: از این مدل موتور فن در کولر‌های گازی معمولی و قدیمی‌تر استفاده می‌شود.

۳- موتور فن pg

 

خرید موتور فن کولر گازی

 

دلایل گرم شدن بیش از حد موتور فن کولر گازی

  • جریان هوای ضعیف: اگر فن را به صورت صحیح نصب نکنید باعث عدم جریان هوا داخل کندانسور و در نهایت منجر به افت کیفیت سرما می‌شود.
  • اندازه‌ی نادرست موتور فن: اندازه‌ی موتور فن و متناسب بودن آن با موتور اصلی از طریق BTU اطمینان حاصل کنید.
  • قطع و وصل بیش از حد: به خاطر نصب اشتباه خازن یا انتخاب نادرست تیغه فن از نظر اندازه آن می‌باشد.
  • آسیب دیدن پروانه فن: باعث کاهش کیفیت جریان هوا و فشار نامناسب به محور مرکزی فن و در نهایت سوختن سیم پیج موتور فن می‌گردد.
  • استفاده از موتور بد: در این صورت اگر موتور شما دارای ضمانت‌نامه باشد، بدون هیچگونه هزینه‌ای می‌توانید آن را تعویض کنید. در غیر این صورت باید موتور کولر گازی جدیدی را خریداری کنید.

 

تست موتور فن کولر گازی

برای انجام این کار، با یک دست موتور فن را بگیرید و با دست دیگر فن را بچرخانید. اگر فن به صورت آزادانه و راحت چرخید نشان دهنده‌ی سالم بودن موتور فن است ولی اگر فن به سختی بچرخد یا اصلا تکون نخورد، علت وجود مشکل در آن است.

 

موتور فن کولر گازی

 

نکاتی که برای خرید موتور فن کولر گازی باید به آن‌ها توجه کنید:

  • طول موتور فن
  • قطر موتور فن
  • طول شفت
  • توان موتور فن
  • نوع کابل ارتباطی

 

برای اطلاع از قیمت و خرید شیر برقی کولر گازی و اسپلیت در عمده بازار، از طریق راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم با ما در ارتباط باشد. در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما کاربران عزیز و همراه خواهیم بود. امیدواریم که مطالب مورد استفاده‌ی شما واقع شده باشد.