Skip to main content

خرید عمده کولر گازی و اسپلیت

با نزدیک شدن فصل گرما و تابستان بسیاری قصد خرید وسایل سرمایشی مانند کولر‌های گازی دارند. و در پی پیدا کردن مرکز پخش عمده کولر گازی با قیمت مناسب و خدمات مناسب پس از فروش آن هستند. در این مقاله سعی داریم به طور مفصل اطلاعاتی در مورد کارکرد و خرید عمده کولر گازی آن را به شما ارائه دهیم.

خرید عمده کولرگازی
خرید عمده کولرگازی

کولر گازی

تهویه مطبوع که اغلب به اختصار A/C یا AC نامیده می شود، فرآیند حذف گرما از یک فضای بسته برای دستیابی به یک محیط داخلی راحت تر است (که گاهی اوقات به عنوان خنک کننده راحت شناخته می شود) و در برخی موارد نیز شدت رطوبت داخلی را کنترل می کند. هوا را می توان با استفاده از یک “تهویه مطبوع” مکانیکی یا روش های مختلف دیگر، از جمله خنک کننده غیرفعال و خنک کننده تهویه ای به دست آورد. تهویه مطبوع عضوی از خانواده سیستم ها و تکنیک هایی است که گرمایش و تهویه مطبوع (HVAC) را فراهم می کند.

انواع برند کولرهای گازی

امروزه با توجه به افزایش تقاضا از طرف مردم برای خرید کولرگازی برندهای مختلفی اقدام به تولید این محصول کرده اند. در این بین برای خرید کولر گازی، بهتر است با برندهای مختلف ان اشنایی داشته باشید تا از خرید خود نیز مطمئن باشید. قبل از هر چیز بدانید که اسپیلت ها و کولر پنجره ای یکی از بهترین گزینه ها برای خانه به شمار میرود. برای مکان هایی که ابعاد بزرگتری دارند میتوان از انواع کولر های پرتابل یا کولر های ایستاده استفاده کرد.

انواع برند تولید کولر گازی شامل:

 • کولر گازی اسپلیت گری
 • کولر گازی اسپلیت جی پلاس
 • کولر گازی اسپیلیت گرین
 •  کولر گازی اسپیلیت هایسنس
 • کولر گازی اسپیلیت تراست
 • کولر گازی اسپیلیت ایران رادیاتور
 • کولر گازی اسپیلیت تک الکتریک
 • کولر گازی اسپیلت پاکشوما

 

اگر میخواهید که با ویژگی های کلی این کولرهای گازی اشنا شوید: اینجا کلیک کنید.

 

ویژگی کولر گازی خوب, 10 ویژگی های یک کولر گازی با کیفیت و خوب

مقایسه‌ی کولر گازی با کولرهای آبی 

 انتخاب بین کولر‌آبی و یا کولر‌ گازی گاهی سخت به نظر می‌رسد. آن هم به دلیل تفاوت قیمت مشهودی است که آنها نسبت به هم دارد. نکته‌ی قابل ذکر در این زمینه این است که قبل تصمیم‌گیری در‌مورد نوع کولر، حتما شرایط آب‌وهوایی  شهر خود را در نظر بگیرید. معمولا کولرهای آبی به علت رطوبتی که ایجاد می‌کنند مناسب شهر‌هایی با اقلیم گرم‌ و خشک است. اما در مناطقی که سطح رطوبت هوا سطح مطلوبی دارد استفاده از کولر گازی بلامانع است.

 در این قسمت با ذکر مزیت‌های کولرهای گازی نسبت به مدل‌های آبی شما را در خرید عمده کولر گازی یا خرید تعداد بالا اسپیلت یاری خواهیم رساند. 

ویژگی‌های کلی کولر گازی

با پیشرفت تکنولوژی، همواره مدل‌های جدیدی از کولر‌ها به دنیا معرفی می‌شوند، که قابلیت‌ها و ویژگی‌های قابل توجه‌ای دارند. در این قسمت به بررسی ویژگی‌های کولرهای کازی نسبت به آبی می‌پردازیم:

ایجاد سروصدای کمتر

 یکی از مزیت‌های مهمی که کولرهای گازی نسبت به مدل‌های آبی دارند، عدم ایجاد صدای مزاحم می‌باشد. آنهم به دلیل سیستم کارکرد کولرهای گازی می‌باشد.

کولر‌های گازی با وجود کارکرد منحصر‌بفردی که دارند از هوای گرم داخل ساختمان استفاده کرده و آن‌را به هوای مطبوع تبدیل می‌کند. این در حالی است که کولرهای آبی از هوای بیرون از خانه استفاده می‌کند. این ویژگی به علت وجود ذرات و ریزگردهایی که در بسیاری از شهر‌های کشور وجود دارد گاهی خطرناک به‌نظر می‌رسد.

برای خرید کولر‌های گازی به مراکز پخش عمده فروش کولر‌گازی مراجعه کنید. که با بهره‎‌گیری از تخصص افراد خود به بهترین نحو کار نصب و تعمیرات کولر را نیز انجام دهند. 

فروش عمده کولرگازی
فروش عمده کولر گازی

کنترل دقیق دمای محیط 

از ویژگی‌های قابل اهمیت کولر‌های گازی کنترل دقیق دمای محیط است. که این قابلیت در کولرهای آبی دیده نمی‌شود. همچنین این اسپلیت‌ها در زمان کوتاه‌تری محیط را خنک خواهند کرد. سیستم تعبیه شده در اسپلیت‌ها به صورتی طراحی شده است، که زمانی که دمای محیط در حد تعیین شده کاهش یافت. به‌طور اتوماتیک کار خود را متوقف کرده و بلافاصله بعد از گرم شدن مجدد محیط فعالیت خود را از سر می‌گیرد. 

عدم استفاده از آب 

همانطور که از نام آن پیدا است، عملکرد کولر‌های آبی بر پایه‌ی استفاده از آب می‌باشد. این در حالی‌است که کشور ما شرایط سختی را از لحاظ کمبود آب تجربه می‌کند. اما عملکرد کولرهای گازی بر پایه‌ی استفاده از برق می‌باشد. مصرف بالای برق آن‌را نیز با توجه به برچسب مصرف انرژی، می‌توان کنترل است. با توجه به این موضوع برای خرید تعداد بالا کولرگازی به مراکز معتبری مراجعه کنید که محصولات آن دارای برچسب مصرف انرزی باشد.

مرکز فروش کولرگازی
مرکز فروش کولرگازی

امکان کنترل مستقل دما

کولرهای گازی امکان کنترل مستقل دمای اتاق‌ها را به نسبت تعداد یونیت‌های نصب شده، فراهم کرده است. با استفاده از این مزیت می‌توان به‌طور مستقل دمای اتاق‌ها را کنترل کرد و همچنین در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی کرد.

برخي از افراد برای خرید عمده‌ی کولرگازی به مراکزی مراجعه میكنند كه چندان معتبر نيستند، و در ازاي قيمت پايين‌تر هيچ خدمات پس از فروشي ارائه نمي‌دهند. براي خريدي هوشمندانه، حتما به مركز پخش كولرگازي مراجعه كنيد كه علاوه‌بر قيمت مناسب محصول خود را ضمانت نيز بكنند. 

معایب کولرگازی

همانطور که میدانید با وجود مزایای فراوان کولر گازی نمیتوان از معایب ان چشم پوشی کرد. یکی از معایب کولرگازی مصرف زیاد برق و در پی آن افزایش هزینه های مربوط به قبض آن است. به عبارتی دیگر میتوان این موضوع را بزرگترین عیب این نوع از کولرها دانست.

کارکرد کولرگازی 

سالهاست که کولرهای‌گازی جای کولرهای سنتی و آبی را گرفته اند. کارکرد آنها به صورتی است که به طور سریع‌تری محیط خانه یا محل کار شما را تصفیه و به دمای مطبوع میرساند.

کولرهای گازی با کارکرد منحصر‌به فرد خود علاوه بر خنک کردن محیط، کار گرم کردن و کنترل سطح رطوبت محیط را نیز انجام می‌دهند. حال در این قسمت سعی داریم به طور خلاصه کارکرد کولرهای گازی را مورد بررسی قرار دهیم. و همچنین به توضیح انواع کولرهای گازی موجود در بازار بپردازیم.

گاز مبرد (سرمازا) تعبیه شده در کولر‌های گازی، گرمای موجود در محیط را جذب کرده و آن‌را به سرما تبدیل می‌کند. و همچنین گاز مبرد گرمای جذب شده را از طریق لوله‌های بسته به خارج از خانه هدایت می‌کند. شاید تجربه کرده‌ باشید که قسمت بیرونی کولر‌های گازی همیشه داغ هستند.

 دقیقا کلمه‌ی کولرگازی نیز به مکانیزم خنک‌سازی محیط با استفاده از این گاز اشاره دارد و به معنی کار کردن این نوع از کولرها با گاز شهری نمی‌باشد.

تنظیم و آماده‌سازی کولرگازی برای بهار و تابستان - هایپر کالای خانگی ایوان

انواع کولر گازی 

کولرهای گازی به انواع یک تکه‌ای، دو تکه‌ای و داکت اسپلیت تقسیم می‌شوند. که در این قسمت به توضیح در مورد آنها و همچنین بررسی مزایا و معایب خرید و استفاده از آنها می‌پردازیم. 

کولرهای گازی یک تکه‌ای 

منظور از کولرهای یک تکه‌ای این است که این نوع کولرها تنها از یک بخش تشکیل شده‌اند و نیازی به نصب قسمتی از آن بیرون از ساختمان نیست. همین کولر‌های یک تکه‌ای به دو نوع تقسیم می‌شوند. کولر‌گازی پنجره‌ای و کولر گازی پرتابل

فروش و خرید عمده کولرگازی پنجره‌ای یا اتاقی

 این نوع کولرها به دلیل موقعیت نصبشان که معمولا در پنجره‌ها قرار می‌گیرند‌ به اصطلاح کولر پنجره‌ای می‌گویند. از مشکلات کولر پنجره‌ای می‌توان به ایجاد صدای مزاحم به دلیل مجاورت کمپرسور موجود در آن با محیط تهویه اشاره کرد. 

فروش و خرید عمده کولرگازی پرتابل

از مزایای این نوع کولرها میتوان به قیمت مناسب، سبکی و  قابل حمل بودن آن، نام برد. همچنین کولرهای پرتابل به دلیل قدرت پرتاب کنندگی بالا، قدرت خنک کنندگی 500 فوت را دارا است. همچنین این وسیله علاوه بر سرمایشی بودن، در زمستان به عنون وسیله‌ی گرمایشی نیز استفاده می‌شود.

اما در این قسمت به معایب استفاده از این کولرها می‌پردازیم.

برای نصب این‌گونه کولر‌ها نیاز به پریز برق قوی که توان تامین 115 مگاهرتز برق را بدون افت فشار تامین کند، می‌باشد. در نتیجه مصرف برق بالایی نیز دارد. همچنین هنگام استفاده از کولرهای پرتابل، به یک خروجی، برای انتقال هوای گرم به خارج نیز احتیاج است. 

قبل از خرید این کولرها وزن آنها را نیز چک کنید تا واقعا به معنای کلمه قابل حمل باشد. این بدان دلیل است که برخی از برندهای تولید کننده این نوع کولرها را با وزن بالایی تولید می‌کنند.

خرید عمده کولر گازی دو تکه ای

 منظور از کولرهای دو تکه‌‎ای اسپلیت‌هایی هستند که از دوقسمت تشکیل شده‌اند. یک بخش آن در داخل ساختمان روی دیوار، و قسمت دوم آن در بیرون ساختمان، نصب می‌شود. از مزایای استفاده از این نوع کولر، مصرف پایین برق و قدرت خنک کنندگی عالی آن می‌توان نام برد.

مرکز پخش کولرگازی
مرکز پخش کولرگازی

مصرف برق کولرهای گازی چه مقدار است؟

یکی از دغدغه‌های افراد برای خرید عمده کولر گازی مصرف برق بالای این وسیله‌ی سرمایشی است.

بسیار شنیده‌ایم که میزان برق مصرفی کولر‌های گازی بسیار بالا است. این تعریف تا حد زیادی با کولر‌گازی‌های پنجره‌ای صدق میکند. اما با پیشرفت تکنولوژی و روی‌کار آمدن کولرهایی با موتور اینورتر این مشکل تا حد بسیاری حل شده است.

کولرها با تکنولوژی اینورتر چندین برابر مصرف برق کمتری دارند. آن‌هم به این دلیل که موتورهای معمولی با پایین آمدن دما به سطح دلخواه، خاموش شده و باز بعد از گزم شدن محیط روشن می‌شوند. و این خاموش و روشن شدن تا حد بسیاری مصرف برق را بالا می‌برد. اما با خرید عمده کولر گازی با تکنولوژی اینورتر بعد از خنک شدن محیط خاموش نشده بلکه فعالیت آن به پایین‌ترین سطح ممکن می‌رسد. واین خود باعث صرفه‌جویی در مصرف برق خواهد شد.

همچنین برای مصرف برق کمتر، قبل از خرید به مساحت محیط خود نیز توجه کنید. و حتما برای مساحت‌های کوچک از اسپلیت‌های کوچکتر استفاده کنید.به این نکته دقت کنید برخی از مراکز پخش کولرگازی معتبر با بهره‌گیری از متخصصین خود به خوبی شما را برای انتخاب یک کولرگازی مناسب راهنمایی خواهند کرد.

قدرت خنک کنندگی یا BTU در کولرهای گازی

به طور کلی عبارت BTU کوتاه شده کلمه British thermal unit می باشد. BTU واحد اندازه گیری در کولر گازی است و هر یک واحد BTU معادل 1055 ژول انرژی می باشد. به زبان ساده هر واحد BTU مقدار انرژی گرمایی لازم برای بالا بردن دمای اب به اندازه یک درجه فارنهایت می باشد.

به طور معمول میزان فدرت خنک کنندگی کولرهای گازی را با اعدادی مثل 9، 12، 24 و … نشان می دهند. هرچه این اعداد بیشتر باشند نشان دهنده قدرت بیشتر کولر در خنک کردن فضا می باشد. البته در نظر داشته باشید که با بیشتر شدن اعداد، افزایش مصرف برق را به دنبال دارد.

برای انتخاب کولر گازی متناسب میتوان از فرمول زیر استفاده کرد:

 • کولر گازی 9000 مناسب برای فضای بین 10 تا 20 متر مربع
 • کولر گازی 12000 مناسب برای فضای بین 20 تا 30 متر مربع
 • کولر گازی 16000 تا 18000 مناسب برای فضای بین 30 تا 45 متر مربع
 • کولر گازی 24000 تا 30000 مناسب برای فضای بین 45 تا 60 متر مربع
 • کولر گازی 36000 مناسب برای فضاهایبیش از 65 متر مربع

جمع بندی:

در این مقاله سعی کردیم با ذکر مزایای استفاده از کولر گازی و انواع آن شما را برای خرید یک کولرگازی مناسب راهنمایی کنیم. امیدواریم با مطالعه‌ی این مطلب به اطلاعات مفیدی دست پیدا کرده باشید. از این که تا انتهای این مطلب همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم

عمده بازار مرکز پخش عمده کولر‌های گازی همیشه در خدمت شما است.

شاید علاقمند باشید به خواندن مطالب: نحوه کارکرد کولر گازی