Skip to main content

کولر گازی و اسپلیت جزو یکی از بهترین اختراعات بشر به شمار می رود. اما این دستگاه مانند هر دستگاه دیگری نیاز چکاپ دارد. گاهی اوقات ممکن است تنظیمات مهم کولر گازی و اسپلیت بهم بریزد و عملکرد آن مختل شود. به عبارت رایج تر دستگاه هنگ می کند و نمی تواند مانند روز اول کار کند.

در این صورت باید دستگاه را ریست کنید. با ریست کردن کولر گازی و اسپلیت تمامی تنظیمات دستگاه به حالت کارخانه بازمی گردد. با این روش تمامی مشکلات و بهم ریختگی تنظیمات آن حل می شود. البته ممکن است فرآیند ریست کرد برای افرادی که تجربه ای در این زمینه ندارد کمی مشکل و زمان بر باشد. اما نگران نباشید در ادامه این مطلب ما آموزش گام به گام نحوه ریست کردن کولر گازی و اسپلیت را در اختیار شما قرار داده ایم. با ما همراه باشید.

در نظر داشته باشد که نحوه راه اندازی مجدد کولر گازی برند های ال جی، سامسونگ، جنرال، گری و…. روشی مشابه به یک دیگر دارد.

آموزش تخصصی ریست کردن کولر گازی | ریست ریموت کنترل کولر گازی اسپلیت | چطور کولر گازی اسپلیت را ریست کنیم

علت اصلی ریست کردن کولر گازی و اسپلیت چیست؟

همانطور که پیش تر هم گفتیم یکی از علل اصلی ریست کردن کولر گازی و اسپلیت هنگ کردن یا بهم ریختگی تنظیمات مهم دستگاه می باشد. هنگامی که تنظیمات مهم و اصلی دستگاه سرمایشی بهم می ریزد در قطع کننده مدار اختلال پیش می آید و اجازه کار کردن به کمپرسور کولر را نمی دهد. جالب است بدانید که مدار درگیر کننده در کولر گازی و اسپلیت وظیفه حفاظت از دستگاه را بر عهده دارد.

همچنین می تواند از بروز حوادثی مانند سوختگی، اتش سوزی و انفجار در دستگاه جلوگیری کند. چنانچه ترموستان کولر گازی و اسپلیت به درستی تنظیم نشده باشد یا خراب باشد، فرآیند سرمادهی دستگاه دچهر اختلال می شود. از همین رو باید بدانید که قطع کننده مدار و ترموستان در راه اندازی مجدد کولر گازی یا اسپلیت تاثیر مهمی دارند.

نکته: با ریست کردن کولر گازی و اسپلیت می توانید به طور مجدد تمامی تنظیمات مد نظر خود را بر روی کولر گازی و اسپلیت پیاده کنید.

حتما بخوانید: خرید کمپرسور کولر گازی و اسپیلت

برای اطلاع از قیمت ها و خرید کولر گازی میتوانید به وبسایت خرید گاز کولر گازی و اسپیلت مراجعه کنید.

نحوه ریست کردن کولر گازی و اسپلیت

چند روش برای ریست کردن کولر گازی و اسپلیت وجود دارد. در ادامه آن را برایتان بازگو می کنیم. اولین گام برای ریست کردن کولر گازی و اسپلیت خاموش کردن دستگاه است سپس باید برق اصلی کولر گازی را از فیوز اصلی قطع کنید تا به دستگاه آسیبی نرسد. در ادامه:

روش اول «روش دستی»: باتری ریموت کنترل کولر گازی و اسپلیت را خارج کنید سپس 10 تا 15 دقیقه صبر کنید. سپس دوباره باتری ها را داخل کنترل کولر قرار دهید انجام این کار باعث می شود تا مادربرد اصلی کولر گازی و تنظیمات آن به طور مجدد راه اندازی شود و به حالت اولیه خود بازگردند.

روش دوم: ابتدا دکمه ری استارت کولر گازی را پیدا کنید. بسیاری از کولرهای گازی یک دکمه ریست بر روی خود دارند. این دکمه معمولاً قرمز رنگ و نسبتاً کوچک است. سپس دکمه را فشار دهید. توجه داشته باشید که باید دکمه را به‌ طور مداوم به مدت 3 ثانیه فشار داده و سپس آن را آزاد کنید. پس از انجام درست این کار کولر گازی و اسپلیت با سه بوق ممتد پاسخ خواهد داد.

«برای این که مطمئن شوید دستگاه خود را ریست کرده اید می‌توانید دستورالعمل های دستگاه خود را مطالعه کنید. همچنین خواندن این دستور العمل ها به شما برای پیدا کردن دکمه ریسب نیز کمک می کند.»

 

نحوه ری استارت کردن کنترل کولر گازی و اسپلیت

گاهی اوقات پیش می آید که علاوه بر کولر گازی و اسپلیت کنترل آن نیز هنگ می کند یا در انتخاب برخی تنظیمات و عملکردهای دستگاه دچار مشکل می شود. در این صورت یکی از راهکارهای موجود برای رفع مشکل، راه اندازی مجدد کنترل کولر گازی است. در اینجا دو روش برای ریست کردن کنترل کولر گازی و اسپلیت وجود دارد:

روش اول« روش دستی» : در روش اول باید به صورت دستی کنترل را ریست کرد. باطری های ریموت را درآورده و پس از ۳ الی ۵ دقیقه دوباره آنها را در داخل ریموت بگذارید و سپس به استفاده از آن بپردازید.

کنترل های کولرگازی و اسپلیت دو مدل هستند:دکمه ای و حفره ای

روش دوم:  در مدل دکمه ای برای ریست کردن ریموت کنترل دستگاه باید دکمه به مدت حدود ۳ ثانیه نگه دارید. در مدل حفره ای یک سوراخ کوچک به عنوان دکمه ریست کردن کنترل کولر گازی تعبیه شده است. برای ریست کردن ریموت لازم است یک سوزن یا چیزی مشابه را در داخل سوراخ قرار داده و به آرامی فشار دهید و برای ۳ ثانیه نگه دارید. با انجام اینکار راه اندازی مجدد برد ریموت کنترل کولر انجام می شود و تنظیمات آن به شرایط اولیه کاراخانه باز گردد.

توجه داشته باشید که در برخی از کولر گازی و اسپلیت ها، با ریست کردن کنترل کولر خود کولر گازی و اسپلیت به طور مجدد راه اندازی می شود.

در ادامه دکمه ری استارت کردن کولر گازی و اسپلیت در کنترلرهای مختلف آورده شده است.

ریست کردن کولر گازی + نحوه ریست ریموت کنترل کولر گازی - کاراباما

امیدورام خواندن این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. از اینکه تا پایان این مطلب با ما همراه بودید از شما متشکریم.

شاید علاقمند باشید به خواندن: اشنایی با کمپرسور کولر گازی